Mimarlık Öğrencilerimizin Eserleri Kongrede Sergilendi

Mimarlık Öğrencilerimizin Eserleri Kongrede Sergilendi

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrenci atölye çalışmaları 4. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresi kapsamındaki çevrim içi sergide sanatseverlerle buluştu.

Mimarlık Fakültesi öğrencilerimizin eserleri  4. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresi'nde yer aldı.

İç Mimarlık Bölümümüzün akademisyenleri Dr. Öğr. Üyesi Elif Özdoğlar, Dr. Öğr. Üyesi Çağrı Yalçın ve Arş. Gör. Turgut Kalay yürütücülüğünde gerçekleşen öğrenci atölye çalışmaları kapsamında 15 öğrencimizin 13 çalışması 4. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresi kapsamında sergilendi.

Sergide yer alan eserlere ilişkin Mimarlık Fakültemizden yapılan açıklamada, "2022 yılı Bahar Dönemi başında düzenlenen Mekan&Barınak (Space&Shelter) isimli bir atölye çalışmasında ortaya çıkan eserlerde, salgın sürecinde yaşam alanlarının tasarımları ön plana çıktı ve konut iç mekanları, ofis, oyun alanı gibi pek çok farklı işlevi de yüklenmeye başladı" ifadelerine yer verilerek eserlerin yakın gelecekte yaşam alanlarının neye benzeyeceği sorusuna yanıt aradığı kaydedildi.

Bu bağlamda öğrencilerimizin karakter-mekan ilişkisini doğru kurgulaması için, yaşam alanı kullanıcılarını sinema eseri, oyun tasarımı, edebi eser gibi bir başka sanat dalı ürününden karakterler seçmeleri istendi ve belirledikleri karakterler için 2030 yılındaki yaşam alanlarını üretmeleri beklendi.

Sergiyi gezmek için tıklayınız.

Son Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, Çarşamba