Modoko ve T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Arasında 15 Haziran 2022‘de “İşbirliği Protokolü“ İmzalandı.

Modoko ve T.C. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü Arasında 15 Haziran 2022‘de “İşbirliği Protokolü“ İmzalandı.

Modoko yönetim kurulu, üniversitemiz öğrencileri ve üniversitemiz öğretim elemanlarından Dr.Öğr.Üyesi Çağrı Yalçın, Dr.Öğr.Üyesi Elif Özdoğlar ve Arş. Gör. Turgut Kalay tarafindan İstanbul Ümraniye'de bulunan yönetim binasından bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında mobilya üretim tesisleri ve mobilya mağazaları gezilerek ham maddeden sonuç ürüne mobilya hususunda öğrencilerimiz meslek profesyonellerince bilgilendirildi.

Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı ve İç Mimarlık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Elif ÖZDOĞLAR, “Dumlupınar Üniversitesi İç Mimarlık Fakültesi, bu sene ilk mezunlarını verirken lisans öğrencileri arasında yapıcı bir rekabet ortamı yaratması ve bir motivasyon kaynağı oluşturmasının yanında, Üniversite ve Sanayi işbirliği ile ülkemizde yetişen nitelikli işgücünün desteklenerek öğrencilerin meslek hayatına atılmadan önce uygulamalı çalışma yapabilmeleri ve nitelikli şekilde yetişmelerine destek olabilmesi amaçlanmıştır. 28 Haziran günü duyurulması karar alınan, Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından biri olarak üniversitemizle gerçekleşek modoko mobilya tasarım yarışma projesini duyulmaktan onur duyuyorum  diyerek protokolün önemini dile getirdi.

VİDEO İZLE

 

Son Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, Salı